Zadanie pri Lili bolo jasné a jednoslovné: Námorníčka. Dievčatko, ku ktorému Mirabelka cestovala bola jednoducho malá námorníčka. A teda nastala otázka. Ako ju vyrobiť?

Základom štýlu morských vlkov aj v prípade látkových hračiek je predsa nesmrteľná kombinácia modrej a bielej. A samozrejme pásikov. Navyše, treba mäť na pamäti, že rybári zo Sicílie, či na Sardínii nenosili biele nohavice. Obliekali si staré dobré európske texasky. V našej milej slovenčine:  odraté rifle.

A tak, okrem pásikavej košieľky a mašličky outfit látkobaby s orieškovými až ryšavými vláskami s kučeravej bavlnky doplnila rifľová suknička  lemovaná staro-bielou krajkou.

Nezabudli sme ani na trochu väčší detailík v podobe vínovo – fialového gombíčka. Najväčšieho,  aký sa v našej miestnej galantérke našiel.

Keď bola Lili TIP TOP pripravená, ušili sme jej vrecko s namaľovaným menom a vypravili Slovenskou poštou 1. triedy do hlavného mesta. Šťastlivo dorazila a veríme, že úsmev na tváry s poriadne veľkými námorníckymi jamkami v lícach prináša svojej slečne majiteľke.

Lili

Námorníčka si sedí

Detail

Čiernobiela kráska

Zdroj: Mirabela.sk

Námorníčka Lili vyčarí úsmev v správnej chvíli