Kde bolo tam bolo, za piatimi panelákovými mestečkami, veľkou modrou riekou, pod zeleným lesíkom sa nachádza jeden nemotorný kraj. Volajú ho Mirabelkovo vraj.


 

Veselý a farebný. Ukrýva sa v dolinke, pozdĺž ktorej vedie kamenná cestička a maličký potok s veľkými guľatými kameňmi.

V potoku veselo žlbnká voda, ktorá si pýta: „Namoč si do našej vodičky nožičky, zavri očká, dýchaj zhlboka a príbehu sa dočkáš. Nezabudni si predtým , ale pozrieť svet okolo. Novými očami, nie tými ako stále.“

Z oblohy sa usmieva slnko na všetky domčeky, ktoré sídlia blízko jeho brehu. Sú maličké murované biele s drevenými okennými rámami a ružovámi okenicami z dubového dreva. Na každom okienku jeho domáci páni postavili kvetináčik. Vnútri je kvietok, ktorý kvitne počas celého roku.  Ružová, žltá, červená, fialová, oranžová, …. V tých kvetináčoch sa ukrývajú hlavné farby a všetky ich odtiene, aké si vieme predstaviť.

V tejto dedinke stojí iba 20 domčekov. Ich obyvatelia:Mirabelky a Mirabelkovia, sú veselí, skromní, odvážni, úprimný a najmä spravodliví ľudkovia s veľkými očkami. Ich domčeku nechýba ani záhradka, ktorô si ohradili vlastnoručne drevenými plôtikmi. A hoci, chalúpky sô veľmi podobné, farba plôtikov a dvierok je v každej domácnosti iná. Je totak, preto aby nikzto nepomnýlil a trafil správne, keď prichádza na návštevu za svojím príbuzným alebo kamarotom.

Je to miesto zízračné. Aj ryby z potôčika sú zázračne a okaté..  é a aj ružoví. Ba dkonca vedia i rozprávať. Veľkámi očami dávajú pozor na kamienky a kamene, pomedzi ktoré sa ponáhľajú pri kaýdodennom rybacom tréningu. Rozprávajú rečou mirabelštinou. Ráno si želajú dobrý deň a večer dobrú noc. Ostatné zvieratká: Psáky, mačence, sliepky, ži zajačiky rozprávajú tiež. Sú to veľmi dobrý kamaráti obyvateľov mestečka. Kaýdé jedno má svoj dmček v záhradke svojho pána. Pýtate sa kde sú srnky, jelene, či vtáčiky? Žiaden strach – predsa v Mirabelkove. Dedinkbklopuje les v ktorom majú svoje norya kŕmitka, do ktorám ich Mirabelkovia pravidelne prináčajú v lete občerstvenie pod a v chladnej zime večeru  a obed.

 

 

 

Mirabelkovo Vitaj