Bábika cestou po Ázii nevynechala ani najznámejšie stromy sveta. Super-stromy zo Singapúru.

Gardens by the bay alebo záhrady v zátoke, sú založené na najlepších medzinárodných štandardoch, aplikujú inovácie a technológie, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Stali sa jednou z najväčších atrakcií v Marina Bay a takisto aj miestom pre život, prácu a zábavu.

Unikátne záhrady sú rozdelené do troch častí – Bay South, Bay East a Bay Central. Pre verejnosť je od roku 2012 prístupná najväčšia z troch záhrad, ktorá sa rozkladá na ploche až 54 hektárov – Bay South. Záhrady plné života sú ukážkou tých najkrajších tropických rastlín, kvetov a farieb, ktoré v tomto klimatickom pásme môžete vidieť.

Toto všetko je podčiarknuté 18-timi Supertrees, superstromami, ktoré obsahujú všetky nádhery tropického pásma. Ich štruktúra je inšpirovaná chránenými stromami z tropických pralesov. Cez deň žiaria farebnosťou kvetín, v noci sa premieňajú na prekrásne osvetlené stromy. Špeciálna choreografia hry svetla a hudby na superstromoch prináša do mesta príbeh rastlín. A naša handmade bábika letuška Beuška si ho prečítala na vlastné oči.

ĎAKUJEME! A želáme ďalší šťastný let.

Za vyhotovenie fotografií a sprevádzanie svetom letom ďakujeme správnej dievke Barbore Hricovej.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Ahoj Singapur! Tak, kde sú tie super-stromy?